Νίκη και στη Νέα Ιωνια

Την 21η νίκη με 2-1 σημείωσε ο Άγιος Ιερόθεος απέναντι στη Νέα Ιωνία. Η ομάδα μας παρουσιάστηκε όπως θα έπρεπε πετυχαίνοντας ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο. Στο 57' ο Πανούσης και στο 72' ο Κυριαζής πέτυχαν τα τέρματα για τον Άγιο Ιερόθεο, με τον Ζυγούρη να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 84' με σουτ. Στο 51' ο Άγιος Ιερόθεος είχε δοκάρι σε σουτ του Ζουζουλή
ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ
11' Σέντρα Αλημπά ο Ζουζουλής δεν βρίσκει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα φεύγει άουτ
13' Σεντρα Νταουτάι από δεξιά, ο Ζουζουλής βρέθηκε στο πρώτο δοκάρι όμως η κεφαλιά που έπιασε έφυγε άουτ
17' Σέντρα Κολλιάκου στο δεύτερο δοκάρι, ο Κυριαζής με γυριστό σουτ δεν καταφέρνει να νικήσει τον Κώνστα στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
18' Γύρισμα Νησαριώτη από δεξιά ο Κουτσιούμπας δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
20' Ο Κυριαζής έκανε ωραία προσποίηση στον Δρυμωνίτη, ο μεσοεπιθετικός του Άγιου Ιερόθεου βρέθηκε στο έδαφος όμως ο διαιτητής έδεξε παίζεται
21' Σέντρα Πανούση, ο Κυριαζής... σπάει στον Ζουζουλή όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε μόλις άουτ.
23' Ο Βαγγέλης κάνει άστοχο γύρισμα ο Τσουτσουδάκης πήγε να... κρεμάσει τον Τερεκανίδη όωμς ο Κρητικός πρόλαβε προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή.
30' Φάουλ Τσουτσουδάκη, ο Φερεντίνος έπιασε τη κεφαλιά με τον Τερεκανιδη να μπλοκάρει
32' Ο Νησαριώτης είδε εκτός εστία τον Τερεκανίδη και έπιασε το σουτ από μακριά, όμως ο υψηλόσωμος τερματοφύλακας μπλόκαρε τη μπάλα
36' Σουτ του Πανούση από πλάγια ο Κώνστας με ακροδάχτυλα απομακρύνει
40' Σουτ του Τσουτσουδάκη ο Τερεκανίδης μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα
47' Ο Νησαριώτης βρέθηκε απέναντι από τον Τερεκανίδη, ο επιθετικός των γηπεδούχων έκανε το σουτ με τον Τερεκανίδη να διώχνει
50' Ο Κρητικός έκανε το λάθος, ο Τσουτσουδάκης γύρισε τη μπάλα όμως ο Τσώνης κάλυψε τη μπάλα σωστά και ανάγκασε τον Νησαριώτη και τη μπάλα να βγουν εκτός γηπέδο
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιο Ιερόθεο. Ο Ζουζουλής έπιασε το σουτ, με τον Κώνστα να βρίσκει τη μπάλα η οποία στη συνέχεια κατέληξε στο δοκάρι
57' Μεγά από όμορφη ατομική ενέργεια του Πανούση και ωραίο σουτ ο Άγιος Ιερόθεος άνοιξε το σκορ.
72' 0-2 Ο Άγιος Ιερόθεος Μετά από ωραία λόμπα του Κυριαζή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιάννης Μαγγίνας) Κώνστας, Χρούσης (70' Βιδίστα), Δρυμωνίτης (65' Χαλκιαδάκης), Παπακουνάδης, Νταϊφώτης, Ζυγούρης, Φερεντίνος, Βογατσάς, Νησαριώτης, Τσουτσουδάκης, Κουτσιούμπας (68' Μπαντές).
ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός) Τερεκανίδης, Βαγγέλης (61' Κουμπούλης), Κολλιάκος (46' Κακλαμάνος), Τσώνης, Κρητικός, Γεωργίου, Αλημπάς, Κυριαζής, Νταουτάι (74' Νιζάμης), Πανούσης, Ζουζουλής.