Επιστροφή στις νίκες για τον Άγιο Ιερόθεο

Μετά την ισοπαλία κόντρα στον ΑΟ Περιστερίου, ο Άγιος Ιερόθεος επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα αφού επικράτησε με 2-0 του Χολαργού στο ντέρμπι του 2ου ομίλου της Α' ΕΠΣΑ. Το συγκρότημα του Ισίδωρου Σταυριανού επαιξε χωρίς άγχος επιβάλλοντας από τα πρώτα λεπτά το ρυθμό του στον αγώνα πανηγυρίζοντας την 8η νίκη του.Με αυτή τη νίκη, ο Άγιος Ιερόθεος αύξησε τη διαφορά του από τους υπόλοιπους διώκτες του στο έξι βαθμούς Στο α' μέρος οι κιτρινόμαυροι δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν κάτι που συνέβη στην επανάληψη, με τον Μπερτσιά στο 55' να ανοίξει το σκορ. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής που αποτελεί τα τελευταία χρόνια τον δήμιο των κυανόλευκων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 82.
ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Τσουκάλάς, Κουμπούλης, Κολιάκος (70’ Γεωργίου), Μπιρμπίλι, Κρητικός, Καλογέρης, Μπερτσιάς, Καραμέρης, Πανούσης (77’ Κυριαζής), Κακλαμάνος, Νιζάμης (60’ Χατζής).
ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Νικολάου, Καζάκος Α., Ψάλας (68’ Λύρας), Σπυρόπουλος, Στεργιάκος, Ζώης (60’ Ντζαβίδας), Χάλος, Χαρατσάρης (60’ Τασιούδης), Κετσεντζόγλου, Πλεμμένος, Καζάκος Π.