Νίκη με 3-0 κόντρα στον Ιάλυσο

Σπουδαία νίκη αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο πανηγύρισε ο Άγιος Ιερόθεος απέναντι στον Ιάλυσο επικρατώντας με 3-0 του Ιάλυσου στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο.

Το συγκρότημα του Μαργαρίτη Χατζηαλεξη επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά τη νίκη της πρεμιέρας απέναντι στην Τριγλία Ραφήνας και έφτασε στην 3η θέση τον ΠΟΑ με έξι βαθμούς.
Από την άλλη, ο Ιάλυσος παρέμεινε στην 10η θέση με τρεις βαθμούς μετρώντας δυο ήττες σε τρία ματς και μια νίκη.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν δίκαια στο τελικό αποτέλεσμα δείχνοντας αρκετές φορές σε διαστήματα του παιχνιδιού την πλούσιο ποιότητα που διαθέτουν σαν σύνολο.
Από την άλλη, ο Ιάλυσος δεν βρέθηκε σε πολύ καλή ημέρα με αποτέλεσμα να έρθει αυτό το αποτέλεσμα.
ΡΟΗ ΑΓΏΝΑ
2' Ο Χατζηφούντας βγήκε απέναντι από τον Ρουμπή όμως ο τερματοφύλακας του Ιερόθεου έδιωξε με τα πόδια
6' Σουτ του Θαναόπουλου ο ο Παπαδόπουλος διώχνει με υπερένταση
9' ΓΚΟΛ Ο ΙΕΡΟΘΕΟΣ. Ο Θανόπουλος πέρασε τους αμυντικούς του Ιάλυσου και αφού επιχείρησε τη σέντρα βρήκε το Σαναγά ο οποίος προ κενής εστίας έγραψε το 1-0
15' Σουτ του Σούφλα με πίεση ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει τη μπάλα
21' Φαουλ του Ρεκλείτη η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ
22' Κόρνερ Παφιάκη σουτ του Δελαπόρτα η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ
27' Κόρνερ Δελαπόρτα τακουνάκι του Φυλακούρη και η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ
33' Σουτ του Πανούση από πλάγια ο Παπαδόπουλος διώχνει για καλή του τύχη κόρνερ
36' Φάουλ του Σούφλα η μπάλα άουτ
44' Σουτ του Γούλα έξω από την περιοχή ο Παπαδόπουλος επιλέγει τη σωστή γωνία και μπλοκάρει τη μπάλα
60' Μεγάλη φάση για τον Ιερόθεο. Ο Μπιρμπίλι βρήκε με συστημένη σέντρα τον Σαγανά ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ
65' Φάση για τον Ιάλυσο που περνάει ανεκμετάλλευτη αφού δεν μπόρεσα ο Σπάρταλης να γίνει απειλητικός
70' Ο Θανόπουλος έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ
74' Πέναλτι για τον Ιερόθεο σε μαρκάρισμα του Παυλίδη στον Γκουτσούλα. Φωνάζει ο Ιάλυσος
75' Σουφλας από την άσπρη βούλα ευστοχεί και κάνει το 2-0 για τον Ιερόθεο. Σαφές προβάδισμα για τη νίκη η ομάδα του Περιστερίου
82' 3-0. Ο Γκουτσούλδας τροφοδότησε τον Θ
ανόπουλος που έκανε κοντρόλ και σούταρε στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου
88' Σέντρα Μανδύλη ο Δάρρας δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα φεύγει μόλις άουτ
89' Ο Σπάρταλης έφυγε μόνος του απέναντι από το Ρουμπή όμως δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Μαργαριτης Χατζηαλέξης) Ρουμπής, Μπιρμπιλι, Μανδυλης, Κωστουλας (80' Πολίτης), Δαρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σουφλας, Πανουσης (65' Γκουτσούλας), Θανόπουλος (83' Νιζάμης), Σαγανας
ΙΑΛΥΣΟΣ (Γιωργος Σαββενας) Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκινης, Λίτσος, Φυλακουρης (56' λ.τρ. Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλδης (77' Μοσχος) , Σπαρταλης, Χατζηφουντας, Δελαπορτας, Καρπαθακης (57' Γιαννόπουλος)