Νίκη κόντρα στο Φωστήρα Ηλιούπολης

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο ο Άγιος Ιερόθεος επικράτησε με το φτωχό πλην πολύτιμο 1-0 του Φωστήρα Ηλιούπολης κάνοντας το 7Χ7 στο 2ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ. Το συγκρότημα του Ισίδωρου Σταυριανού παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα μπήκε δυνατά στον αγώνα μετά τα πρώτα 20' και κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρις σε γκολ του Χατζηπαναγιώτη 28'. Ο νεαρός άσος, που σε ακόμη ένα ματς ξεχώρισε, εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Κρητικού και με προβολή στο πρώτο δοκάρι έγραψε το σκορ που έκρινε τον αγώνα.Στην επανάληψη η ομάδα μας έδωσε μέτρα στον γήπεδο και κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της 1-0 μέχρι τέλους.
ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός) Ρουμπής, Κουμπούλης, Κρητικός, Μπιρμπίλι, Γεωργίου, Καραμέρης, Χατζηπαναγιώτης (65' Κουφογιάννης), Νιζάμης (55' Κυριαζής), Καλλιπολίτης (80' Καραπιπέρης). Μπερτσιάς.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Παύλος Κυριακουλέας) Μωραϊτης, Τοπάλι, Σκεμπ
ές, Ασωνίτης Ν., Σάχου, Μπαρδάκης, Σπυρόπουος, Περώνης (80' Νάσκο), Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (25΄λ.τρ. Χρήστου), Φάρος.